Geowłóknina poliestrowa

Wysoce wytrzymałe włókna poliestrowe są wykorzystywane na szeroką skalę w branży geotechnicznej i budownictwie inżynieryjnym m.in. do separacji gleby i filtracji wody. Oferujemy geowłókninę poliestrową w rolkach, łączącą w sobie doskonałe właściwości wytrzymałościowe na rozciąganie i dużą elastyczność materiału. AG Geosynthetics to inwestycja w technologię produkcji gwarantującą stabilną, skuteczną i trwałą konstrukcję w każdych warunkach.

Charakterystyka geowłókniny poliestrowej

Geowłóknina poliestrowa powstaje w trakcie zaawansowanego procesu technologicznego igłowania mechanicznego. Skład mieszanki surowcowej geowłókniny poliestrowej dobierany jest według obowiązujących norm, wykorzystując wysoko wytrzymałościowe włókna poliestrowe (PES). Ten rodzaj geowłókniny występuje w jednej wersji kolorystycznej (kolor biały) i jest dostępny w gramaturach od 100 g/m2 do 500 g/m2. Obróbka technologiczna geowłókniny pozwala osiągnąć wysokie i pożądane z punktu współczesnego rynku właściwości mechaniczne oraz najwyższą ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi np. przebiciem, rozdarciami. Oferowane geowłókniny nie zawierają niebezpiecznych związków chemicznych i są przyjazne dla środowiska.
Sprawdź

Poznaj naszą ofertę geowłóknin poliestrowych ALTEX AT PES

Zastosowanie geowłókniny poliestrowej PES

Geowłóknina ALTEX AT PES znajduje zastosowanie na szeroką skalę w budownictwie do stabilizacji gruntu, budowaniu tarasów wokół domu, konstrukcji składowisk odpadów, a także jako warstwa filtracyjna, ochronna, warstwa separacyjna, wzmacniająca i poprawiająca parametry mechaniczne podłoża. Włóknina poliestrowa wykorzystywana jest także przy budowie dróg kolejowych (jest przeznaczona do separacji słabego podłoża) i publicznych, parkingów, systemów drenażu, systemów filtrujących, tuneli parkingowych, zbiorników wodnych, odpadów czy składowisk, a także w ogrodzie. Ten rodzaj włókniny nadaje się również do systemów drenarskich w celu zabezpieczenia ich przed zamuleniem gruntem oraz zapobieganiu erozji gruntu (migracji cząsteczek gruntu, która powoduje wypłukiwanie się piasku/żwiru pod wpływem warunków atmosferycznych). Geowłóknina sprawdza się również doskonale jako bezpieczny i szczelny materiał stabilizujący pod chodnik. Różnorodność możliwości produkcyjnych geowłóknin o różnych gramaturach pozwala dostosować materiał do potrzeb każdej inwestycji, co prowadzi do obniżenia kosztów projektu. Co więcej, zaawansowany poziom technologiczny i dokładność maszyn produkcyjnych sprawia, że proponowana geowłóknina poliestrowa pozwala na swobodny przepływ wody. To powoduje, że jest to idealny wybór w odniesieniu do warunków i specyfikacji.
Kontakt

Dowiedz się więcej o naszej ofercie

Instrukcja przechowywania oraz montażu geowłókniny PES

Przede wszystkim należy zwrócić szczególną uwagę, by nie uszkodzić rolek geowłókniny podczas ich rozładunku, przechowywania i transportu, ponieważ są one owinięte czarną folią. Jeśli role geowłókniny muszą być przechowywane w owinięciu przez dłuższy okres, konieczne jest ich całkowite zakrycie, aby ochronić materiał przed promieniowaniem słonecznym (w magazynie, pod wiatą lub pod dachem). Co do montażu, to rolki geowłókniny należy rozwinąć na odpowiednio przygotowanym podłożu, płasko bez fałd i nierówności. Z podłoża powinny być usunięte wszelkie rośliny i inne materiały, które mogłyby uszkodzić materiał. Geowłókninę układa się tuż przed nałożeniem warstwy nasypowej, nie później niż 24 godziny przed. Czas, przez który geowłóknina jest narażona na działanie warunków atmosferycznych, powinien być ograniczony do maksymalnie 1 dnia bez opakowania producenta (czarnej folii). Warto wspomnieć, że geowłókniny, niezależnie od wymiaru rolki, można ciąć na wymagany rozmiar ostrym nożem lub nożyczkami, a także łączyć na zakładkę, lub zszywać.

Geowłóknina poliestrowa a polipropylenowa — którą wybrać?

Podstawowymi materiałami wykorzystywanymi w procesie produkcyjnym geowłóknin są poliester i polipropylen. Zarówno jeden, jak i drugi rodzaj geowłókniny posiada odmienne właściwości fizyczne i chemiczne, a także zróżnicowane parametry techniczne. Dobór odpowiedniego geosyntetyku jest uzależniony od przeznaczenia i pożądanych danych technicznych produktu. Znaczenie ma też przewidziane miejsce zastosowania tego materiału. Jeśli planowane jest umieszczenie warstwy geowłókniny w miejscu, gdzie będzie miała bezpośredni kontakt z betonem, to z powodu możliwości wystąpienia reakcji chemicznej, niezależnie od sytuacji, lepiej jest zastosować geowłókninę polipropylenową niż geowłókninę wykonaną z poliestru. Jeżeli chcesz poznać cenę geowłókniny poliestrowej konkurującej z najlepszymi sklepami w Polsce – zadzwoń do nas i zobacz sam, co możemy Ci zaoferować!

GEOWŁÓKNINY PES

×
Zobacz nasze nowe produkty:
bariera korzeniowa i obrzeża trawnikowe
Zadzwoń: 533 350 209